Α.Ψ.Ε.Σ Πυθαγόρας- Α.Ε Καρλόβασι 2-1

Νίκη  με  ανατροπή  στο τοπικό ντέρμπι για τον Πυθαγόρα

Σ΄ενα επεισοδιακό παιχνίδι  ο Πυθαγόρας έκανε την μεγάλη ανατροπή στο τοπικό ντέρμπυ και κέρδισε την ομάδα του Καρλοβάσου παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 18' από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γ Κατσιάνη . Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι  μπήκαν πιο δυνατά έκαναν φάσεις για γκολ και στο 18' ο Γ. Κατσιάνης  με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε  το 0-1 στην συνέχεια η ομάδα του Πυθαγόρα βρήκε τον τρόπο να ισοφαρίσει  σε  1-1 στο 27΄με τον Ευαγγέλου να σουτάρει από κοντά ύστερα από ωραία εκτέλεση φάουλ του Κάρσα . Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Πυθαγόρα μπήκε δυνατά έκανε πολλές φάσεις  για γκολ. Στο 58' ο Κατσίκας χάνει μεγάλη ευκαιρία για να κάνει το 2-1 αλλά η μπάλα πήγε στο αριστερό δοκάρι του Καλατζή και άουτ. Στο 68' κόρνερ Βελάνη κεφαλιά του Ευαγγέλου και 2-1 για την ομάδα του Πυθαγόρα που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα. Πολύ ένταση μετά το 2-1 και από τις δύο ομάδες και έτσι δημιουργήθηκαν επεισόδια.  Στο 75' σε μία φάση περίεργη και μετά από λογομαχίες των παικτών και των δύο ομάδων ο διαιτητής έδωσε κίτρινη κάρτα στον Γ. Κατσιάνη . και κόκκινη κάρτα στον Μακρή, στο σημείο εκείνο το παιγνίδι διεκόπει  λογω των επεισοδίων για πέντε λεπτά,  αλλά και στο 83' υπήρξε πάλι ένταση στο παιγνίδι και διακοπή του ο αγώνα  για περίπου δέκα λεπτά με τον παίκτη του Καρλοβάσου Δριτσάκη να λογομαχεί με φίλαθλο και τελικά ο διαιτητής του αγώνα τον απέβαλε με απευθείας κόκκινη κάρτα. ( Κυριάκος Αγγελέτος- Αθλητικός Δημοσιογράφος )

Α.Ψ.Ε.Σ Πυθαγόρας:   Σκουδριάνος,  Κωτάκης,  Σαράντου, Σαπουνάς, Ιωαννίδης, Βελάνης, Πατακιούτης, Ευαγγέλου, Κατσίκας, Κάρσας, Μαστρογιάννης.

Α.Ε Καρλόβασι: Καλατζής, Ταμβακολογος, Χατζημανώλης, Μανιτσούδης, Δριτσάκης, Κατσιάνης, Αθανασίου, Κατσιάνης Ι.,  Βρέγκνα ,  Στασινής, Τζιομπάϊ.

Φωτογκαλερί: Α.Ψ.Ε.Σ Πυθαγόρας- Α.Ε Καρλόβασι 2-1