Μπάσκετ Κύπελλο Γ.Βαλής Πολυκράτης - Καρλόβασι 57-68

Το σημερινό ντέρμπι του κυπέλλου ανέδειξε νικήτρια την ομάδα του Καρλοβάσου με 57-68. Ο Πολυκράτης παρότι βρέθηκε πίσω 8 πόντους στην αρχή, τα παιδιά του Σιμσιρή Βαγγέλη κατάφεραν να αντιδράσουν και με βασικά όπλα τους Αντωνούσο και Καρατζά έφεραν το παιχνίδι στο καλάθι 36-38 που ήταν και το ημίχρονο.Το Καρλόβασι μπήκε πιο αποφασισμένο στο δεύτερο ημίχρονο, έπαιξε καλή άμυνα και με κύριους εκφραστές στην επίθεση τους Μπαλτσαβιά και Κιάσσο πήραν και πάλι τον έλεγχο του παιχνιδιού, όπου τον κράτησαν και μέχρι το 38 λεπτό...Εκεί λίγο έλειψε να γίνει η μεγάλη ανατροπή, ο Πολυκράτης με τον Αντωνούσο σε προσωπικές ενέργειες και με 2 έυστοχα σουτ του Γεωργαλά,έφερε την διαφορά στους 6 πόντους, αλλά το καρλοβασι είχε απάντηση με τον Χιώτη να πετυχαίνει 2 καθοριστικά καλάθια,επανέφερε την διαφορά σε 2ψήφιο αριθμο.Έγινε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με διακυμάνσεις στο σκορ.Το παιχνίδι παρακολούθησε αρκετός φίλαθλος κόσμος που γέμισε την εξέδρα του κλειστού του Βαθέως.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:14-20, 22-18, 09-21, 12-09

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:ΒΟΥΔΙΩΤΗΣ ΜΙΛΤΟΣ-ΒΑΡΔΙΚΟΣ ΑΝΤΡΕΑΣ

Πολυκράτης: Παπαχριστοδούλου, Γκίκας 3 (1), Καρατζάς 17 (4), Σίμος 1, Γεωργαλάς 7 (1), Ανδρεαδάκης, Σπηλιόπουλος, Σημαντήρας 2, Αντωνούσος 24 (1), Πυργιώτης 3.

Καρλόβασι: Γκιάτας, Μπαλτσαβιάς 22 (3), Ζωγράφος, Χιώτης 6, Αλούπης 4, Καραβασίλης 8 (2), Πανούσος 2, Κιάσσος 14 (3), Τσιτλακίδης, Καραδήσογλου, Τσαρδούλιας 12,

Ακολουθεί βίντεο αγώνα και συνέντευξη του (προπονητή του Πολυκράτη) ΣΙΜΣΙΡΗ Βαγγέλη