13-12-2014

Β΄Κατηγορία– 3η Αγωνιστική

( Ρεπορτάζ Σταύρου Μακρή)

Ένα παιχνίδι με λίγες φάσες και πολλά λάθη στον χώρο του κέντρου, έγινε  στο γήπεδο του Καρλοβάσου ανάμεσα στην ομάδα της Σ.Θ.Ε και την ομάδα του Κέρκη.

Η ομάδα της Σ.Θ.Ε κατάφερε να επικρατήσει δίκαια  του ΑΣ Κερκη με 1-0 παρότι έπαιζε με 9 παίχτες σε όλη την  διάρκεια του αγώνα.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο δεύτερο ημίχρονο με το γκολ από το σημείο του πέναλτι του Σ. Σιδηρόπουλου στο 57΄ . Η ομάδα του Κέρκη έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 63΄ ,όταν το πέναλτι που εκτέλεσε ο Ι . Παπαγεωργίου, βγήκε εκτός εστίας αουτ. Ο Κέρκη στα τελευταία λεπτά του αγώνα προσπάθησε να ισοφαρίσει πέτυχε  2 γκολ όμως  ακυρώθηκαν σωστά ως οφσάιντ.

Συνθέσεις :

ΣΧ.ΘΕΤ.ΕΠ/ΜΩΝ : ΜΠΑΚΑΣΕΤΑΣ, ΓΟΥΛΑΣ, ΚΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΓΕΡΟΝΤΗΣ, ΒΕΛΙΜΑΧΙΤΗΣ- ΚΛΙΑΡΗΣ Δ.-,ΚΛΙΑΡΗΣ Ε.,  ΤΣΑΚΙΡΗΣ , ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΣ. ΚΕΡΚΗΣ : ΣΚΡΥΝΟΣ ,ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ, ΚΑΛΒΙΝΟΣ , ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Γ., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Δ.,  ΚΟΥΤΣΟΔΟΝΤΗΣ Ε., ΚΟΥΤΣΟΔΟΝΤΗΣ Κ., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Ι.,  ΜΟΥΚΑΖΗΣ, ΚΑΠΡΕΛΗΣ, ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ